Metale szlachetne w trendzie wzrostowym 2020-08-14

0 174

Jednym z ciekawszych rynków w ostatnich tygodniach są metale szlachetne. Po miesiącach umiarkowanego marazmu, zmienność na złocie i srebrze utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Inwestorzy nareszcie zaczęli dyskontować element wyjątkowo niskich stóp procentowych i rosnącej inflacji, które przekładają się nieustające topnienie oszczędności.

Poniższy wykres obejmuje rynek złota za ostatnie kilkadziesiąt godzin. Początek notowań na poziomie cenowy 1949 dolarów za uncję ma miejsce w środowy wieczór. Przed rozpoczęciem sesji azjatyckiej w dniu kolejnym, rynek rozpoczął budowanie swingu wzrostowego, na którym bazuje scenariusz harmoniczny.

Lokalna harmonia na GOLD

GOLD M15

Punkt A formacji ukształtowany został na poziomie cenowym 1966 dolarów za uncję. Od tego momentu zmienność nieco spadła, jednak notowania utrzymują kierunek spadkowy, który pokrywa się z naszym targetem. Wyznaczony schemat opiera się na układzie harmonicznym Leonarda, w którym punkt D znajduje się na wysokości mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Biorąc pod uwagę mierzenie FE100 na korekcie pędzącej z szerszej perspektywy czasowej, otrzymujemy tutaj precyzyjne potwierdzenie dla wyznaczonego wsparcia po cenie 1920 dolarów za uncję.

W przypadku srebra skupiamy się na nieco szerszym interwale czasowym. Poniższy wykres przedstawiony jest na świecach 1-godzinowych i zawiera ostatnie kilka sesji giełdowych. Notowania startują z pułapu 27 dolarów za uncję, a więc z okolic obecnej wyceny metalu. Istotne jest jednak techniczny układ, który został wykreowany w ostatnich dniach. Stanowi on bowiem podstawę dla obecnych stref wsparcia i oporu.

 

Dwie strefy na Silver

SILVER H1

Podczas piątkowej sesji azjatyckiej, rynek potwierdził nam strefę podażową na wysokości mierzenia 61,8% fibo. Oparty na biegunowości obszar techniczny, nadal może stanowić ciekawą alternatywę w przypadku retestu. Jest to poziom cenowy 27,5 USD, na którym może ukształtować się formacja podwójnego szczytu.

Na otwarciu dzisiejszej sesji europejskiej widzimy reakcję na techniczną strefę wsparcia, która stanowi dolne ograniczenie dla notowań. Poziom opiera się na układzie AB=CD korekty pędzącej. Zgodnie z założeniami ukształtowanie dołka na poziomie cenowym 26,3 USD, powinno doprowadzić do dalszych wzrostów na srebrze.

 

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.