Możliwy retest na DAXie

0 30

Początek lipca przynosi optymistyczne zmiany na indeksach giełdowych. Spadek awersji do ryzyka na globalnych rynkach finansowych sprzyja zakupom na rynkach akcyjnych. Doprowadziło to wycenę indeksu DAX do poziomu 12 840 punktów na otwarciu bieżącego tygodnia.

Dziś widzimy kontynuację korekty spadkowej, która została zapoczątkowana w poniedziałek. Notowania spadają o blisko 300 punktów i zaczynają testować ciekawy poziom popytowy.

DAX M15

Strefa wsparcia zaznaczona zielonym obszarem wynika przede wszystkim z mierzenia FE100. Jest to pomiar największej korekty spadkowej z bieżącego swingu wzrostowego. Odkładając tą długość od poniedziałkowego szczytu, otrzymujemy dokładny poziom popytowy na wykresie.

W okolicy południa polskiego czasu pojawiła się pierwsza reakcja ze strony kupujących. Rynek przetestował oczekiwane wsparcie i dość pewnie odreagował na północ. Wraz ze zbliżającym się otwarcie handlu za oceanem, notowania przymierzają się do retestu, który może być okazją pod długie pozycje na DAXie.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.