Metale szlachetne w trendzie wzrostowym

0 143

W tym artykule odnoszę się do obecnej wyceny metali szlachetnych. Rok 2020 jest wyjątkowo udany dla trzymających długie pozycje na złocie lub srebrze. Elementem wspierającym wzrosty była z pewnością panika związana z globalną pandemią. Dodatkowo rosnąca inflacja przy bardzo niskich stopach procentowych zniechęca do przetrzymywania kapitału w walutach fiducjarnych. Takie otoczenie może być impulsem do zdecydowanego utrzymania trendu wzrostowego w średnim terminie. Na poniższych wykresach prezentuję stosunek rozbieżności jaki pojawił się na rynku metali szlachetnych. W ostatnich latach wartość srebra w stosunku do złota zdecydowanie spadła, a SILVER dużo gorzej reagował na rosnącą wycenę GOLD.


GOLD
GOLD M1

Kurs złota osiąga w lipcu poziomy niewidziane od 2012 roku. Mieliśmy wtedy szczyt hossy na metalach szlachetnych, a kurs złota przekroczył 1900 dolarów za uncję. Obecnie mamy do czynienia z czwartym miesiącem wzrostów na wykresie GOLD. Dla utrzymania trendu wzrostowego kluczowe będą reakcje na testowanym poziomie oporu ~ 1900 USD. Biorąc pod uwagę środowisko fundamentalne istnieje duże prawdopodobieństwo utrzymania obecnej hossy.

SILVER

SILVER M1

Patrząc na wycenę srebra w ostatnich latach, doskonale widać brak wiary wśród inwestorów. W stosunku do wyceny złota, które osiągnęło rekordy z 2011/2012 roku, kurs srebra odrobił zaledwie 1/3 spadków. Duża korelacja widoczna jest w ostatnich miesiącach, gdzie obserwujemy czwarty miesiąc wzrostów na srebrze. Kluczowym poziomem oporu na wykresie miesięcznym jest pułap współczynnika Fibonacciego 38,2% po cenie 26 dolarów za uncję.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.