Lokalny schemat techniczny na ropie naftowej

0 16

Poniższy wykres obejmuje notowania ropy naftowej w obecnym tygodniu. Zakres wahań obejmuje przedział cenowy 39 – 41 dolarów za baryłkę WTI. Lokalny swing wzrostowy budowany był od wtorkowego poranka, a wierzchołek ukształtował się w środowy wieczór.

Środowe maksimum nie było przypadkowe i wiązało się z utrzymanie lipcowej strefy opory ~ 41 USD. Kilkukrotne testy okazały się niewystarczające, a kurs ropy naftowej utrzymał się poniżej strefy podażowej. Możemy zatem szukać teraz okazji związanych z lokalną korektą na tym rynku.

WTI M30

Schemat korekcyjny widoczny jest podczas dzisiejszej sesji. Notowania testują techniczny poziom wsparcia, który opiera się przede wszystkim na mierzeniu OneToOne. Mamy tutaj zachowaną równość AB=CD na korekcie pędzącej. Zakładając utrzymanie trendu wzrostowego, obowiązkowym elementem będzie obrona wsparcia po cenie 40,3 USD.

Oznaki popytowe widoczne są z perspektywy interwału 30-minutowego, który obejmuje powyższy wykres. Szukając rozegrania wskazanego scenariusza warto bowiem obserwować ten rynek z perspektywy świec M15/M30/H1.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.