Czekamy na osłabienie amerykańskiego dolara

0 19

Bieżąca analiza wykresu USDJPY opiera się przede wszystkim na swingu wzrostowym z końcówki czerwca. Wtedy to rynek z okrągłego poziomu 106,00 dość dynamicznie osiągnął pułap 108,20. Mamy tu więc przykład około 220 pipsów wzrostu na przestrzeni kilku sesji, co w przypadku tej pary walutowej jest wynikiem raczej średnim.

W pewnych okresach cyklicznych, parach walutowa USDJPY potrafi osiągać zmienność przekraczającą 200 pipsów tylko podczas jednej sesji. Warto więc mieć na uwadze aktualną charakterystykę notowań, ponieważ ma to duży wpływ na nasze oczekiwane targety cenowe.

USDJPY H1

Sesja azjatycka przynosi uspokojenie na wykresie Ujka. Kurs konsoliduje na lokalne wsparcie 107,20. Patrząc na formacje świecowe z ostatnich godzin, widzimy nawzajem niwelujące się sygnały na godzinowych formacjach. Poza tym same świece japońskie bez istotnego poziomu horyzontalnego są raczej kiepskim wyznacznikiem dla trendu.

Oczekiwany scenariusz opiera się o mierzenie OneToOne na korekcie prostej. Pokrywa się ono z zakończeniem korekty spadkowej podczas budowania swingu wzrostowego ~ 106,90. Dodatkowo wykonuję pomiar czerwcowej fali popytowej, który precyzyjnie potwierdza silny poziom wsparcia.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.