Niezbyt długo byki na USDJPY cieszyły się z przełamania RN 159. 000. Choć jeszcze w środę udało się ustanowić nowy wyższy szczyt w miesięcznej fazie przyspieszonej blisko rocznego trendu, to już czwartkowa daily mocno odmieniła sytuację. Wczorajsza świeca w formie bliskiej marubozu nie tylko przebiła się przez round number 159. 000 od góry, ale dzięki niskiemu zamknięciu swoim body objęła poprzedni tydzień wzrostów. Kończy to fazę przyspieszoną i wzrosty w dotychczasowej formie. Choć wczorajsze spadki nie zagrażają jeszcze bykom w średnim terminie, mają potencjał do rozpoczęcia impulsu podaży.
Sporo w tym zakresie będzie zależeć od tempa odpowiedzi byków do końca tygodnia. Błyskawiczny powrót nad RN 159. 000 mógłby w przyszłym tygodniu okazać się głębokim retestem i false breakiem, a same wzrosty w kierunku poziomów lipca 2024 miałyby jeszcze szansę być kontynuowane. Słaba odpowiedź i trudności z powrotem ponad 159. 000 w kilka dni raczej przesądziłyby o kolejnej próbie niedźwiedzi na wyrysowanie nowego, niższego dołka w ich nowo zrodzonej sekwencji spadkowej.
Na H1 rozpędzone niedźwiedzie pozostawiły po sobie wczoraj obszar FVG w rejonie 158. 900 – 158. 500. Jest on właśnie ochoczo wykorzystywany przez popyt do szybkiego pokonania strefy zniesień Fibo swingu mierzonego od wczorajszych maksimów. Gdyby takie momentum byki utrzymały jeszcze przez kilka godzin, to wtedy nawet Fibo 61,8 mogłoby mieć problemy z powstrzymaniem dalszych wzrostów i scenariusza false breakowego z D1. Problemy pomiędzy pivotem a Fibo 61,8 wspomnianej strefy dają szansę na impulsową kontynuację podaży. Warto jednak mieć na uwadze, że przeciwdziałanie takiemu momentum, jakie prezentują przez ostatnie godziny byki w obszarze FVG, może być bardzo utrudnione. Sytuację ponownie na korzystną dla podaży dałyby zamknięcia godzinówek poniżej 158. 200, a o to może być z każdą kolejną godziną dzisiejszej sesji coraz trudniej.
